Bijeenkomst ‘Epilepsiechirurgie en neuromodulatie’

17 juni 2023

Werken jouw medicijnen tegen aanvallen niet of niet goed genoeg? Dan zijn epilepsiechirurgie, Nervus Vagus Stimulatie (NVS) of Deep Brain Stimulation (DBS) misschien een geschikte behandeling voor je.

Wil je meer weten over deze behandelingen? Wil je de ervaringen van anderen horen? Of meedenken over de toekomst van epilepsiebehandelingen? Kom op 17 juni naar de bijeenkomst in het UMC Utrecht. Ook als je al bekend bent met deze behandelingen ben je van harte welkom!

Aan het einde van de bijeenkomst krijg je ook een unieke kans om te leren over een ambitieus project wat zich bezighoudt met het genezen van hersenaandoeningen. Je krijgt bovendien de kans om aan onderzoekers te laten weten hoe je denkt over het kweken van hersenweefsel en het gebruik van kunstmatige intelligentie in behandelingen.

Wanneer en waar?

Wanneer: Zaterdag 17 juni 2023
Waar: Auditorium van Radiotherapie, route Q
Hoofdingang UMC Utrecht
Utrecht Science Park
Tijd: 10.00 – 15.00 uur

Voor wie?

De dag is bestemd voor:

  • Mensen met epilepsie
    • die kandidaat zijn voor epilepsiechirurgie en/of neuromodulatie;
    • die al in het behandeltraject zitten;
    • die al een operatie hebben ondergaan of al een neurostimulator dragen.
  • Naasten van mensen met epilepsie.
  • Professionals binnen de epilepsiezorg.

Programma

Tijdens de pauzes kun je vragen stellen aan de aanwezige specialisten en verpleegkundigen.

10.00 Inloop, ontvangst met koffie en thee
10.15  Opening en inleiding door Sandra van der Salm, neuroloog UMC Utrecht
10.30 Epilepsiechirurgie, Pieter van Eijsden, neurochirurg UMC Utrecht
10.50 Neuromodulatie, Jacqueline Ardesch, neuroloog SEIN
11.10 Eerste ronde sessies
12.00 Lunchpauze
13.00 Tweede ronde sessies
13.50 Wat als de toekomstdromen uitkomen? Carlo Ierna, onderzoekers Radboud UMC, VU Amsterdam HERMES project
15.00 Napraten met elkaar

 

Onderwerpen

Voor de sessies kun je twee van de vier onderwerpen kiezen:

Hoe ziet het chirurgietraject eruit – Janine Ophorst en Miranda Postma, beide  verpleegkundig specialist (VS) epilepsiechirurgie in het UMC Utrecht

In deze sessie leer je hoe het epilepsiechirurgie traject er uitziet en wat je kan verwachten.

Minimaal intensieve chirurgie met behulp van laser – Pieter van Eijsden, neurochirurg UMC Utrecht

Nieuwe technieken maken het mogelijk om plekken te bereiken die tot nu toe nog moeilijk te opereren zijn. Bij een van deze technieken wordt gebruik gemaakt van lasers. Hoe dat werkt en wat de mogelijkheden en onmogelijkheden zijn, hoor je in deze sessie.

Intracraniële behandeling – Sandra van der Salm, neuroloog UMC Utrecht

In deze sessie leer je meer over diepte registratie (stereo EEG) en grid implantatie mogelijkheden.

Neuromodulatie – Jacqueline Ardesch, neuroloog SEIN

Als epilepsiechirurgie niet mogelijk is, is neuromodulatie wellicht wel een mogelijkheid. In deze sessie leer je meer over neuromodulatie.

‘Wat als toekomstdromen uitkomen?’  Carlo Ierna, onderzoeker, Radboud UMC, VU Amsterdam (HERMES project)

In deze sessie leer je over een bijzonder en ambitieus project wat zich bezighoudt met het genezen van hersenaandoeningen: het HERMES project. Het idee achter HERMES is om laboratorium gekweekt hersenweefsel te combineren met chips met kunstmatige intelligentie. De onderzoekers van HERMES horen graag hoe jij hierover denkt. Je krijgt de unieke kans om je mening aan hen te laten horen.

Deze bijeenkomst wordt in samenwerking met het UMC Utrecht en SEIN georganiseerd. Meld je aan via onderstaand formulier.

Klik hier voor meer informatie.

Aanmelding contactdag 'Epilepsiechirurgie en neuromodulatie'

Je kan je tot 4 juni aanmelden. Na 4 juni nemen wij geen aanmeldingen meer in behandeling. Voor deze geheel verzorgde dag vragen wij een eigen bijdrage van 15 euro per persoon. Meld je aan via onderstaand formulier.

Betaalwijze

Aanmelding 'Epilepsiechirurgie en neuromodulatie'

De aanmeldingen lopen tot 4 juni. Daarna nemen wij geen aanmeldingen meer in behandeling. Neem je iemand mee? Zorg dat die persoon ook ingeschreven staat. Voor deze geheel verzorgde dag vragen wij een eigen bijdrage van 15 euro per persoon.
Contactgegevens(Vereist)
Van welke twee onderwerpen wil je een sessie bijwonen?(Vereist)
In welke fase van het behandeltraject zit jij of de persoon voor wie je naar de bijeenkomst komt?(Vereist)

EpilepsieNL gaat zorgvuldig om met je persoonsgegevens. Meer informatie hierover vind je in onze privacyverklaring.